Kancelaria Radcy Prawnego

Adama Malinowskiego

O Kancelarii

Kancelaria zapewnia wszechstronną obsługę prawną Klientów indywidualnych i biznesowych. Siedziba mieści się w Warszawie w kamienicy pod numerem 131 lok. 5 na rogu ulic Grochowskiej i Zamienieckiej, po przeciwnej stronie placu Szembeka.

 

Jako właściciel kancelarii przykładam szczególną wagę do jakości świadczonych usług. Wszelkie podejmowane działania są zawsze poprzedzone dogłębną analizą problemu. Zarówno doświadczenie, jak i ciągle uzupełniana i poszerzana wiedza pozwalają w efektywny sposób realizować nawet najbardziej wymagające zadania, które stawiają Klienci. Prawo jest moją pasją, a prowadzenie spraw źródłem satysfakcji zawodowej. Jestem otwarty na dialog i dbam o profesjonalną atmosferę w kontaktach z Klientami. Wierny kanonom kodeksu etyki zawodowej zawsze dochowuję tajemnicy radcowskiej.


Kilka słów o sobie:


Dyplom magistra prawa obroniłem w 2003 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z krakowskiej Alma Mater czerpię do dziś nie tylko warsztat prawniczy ale i wierność odwiecznym zasadom rzetelnej jurysprudencji. W 2006 r. ukończyłem aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, a od 2007 r. jestem radcą prawnym w warszawskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych (nr Wa-6173). Początki mojej kariery zawodowej wiążą się z prasą prawniczą - "Poradnikiem Gazety Prawnej", w którym sprawowałem funkcję redaktora merytorycznego (lata 2003-2004), następnie zastępcy redaktora naczelnego (2004-2008) i redaktora naczelnego (2008-2014). W swoim redakcyjnym dorobku mam również pracę na stanowisku redaktora prowadzącego miesięcznik "Prawo Spółek" (2011-2013). Posiadam bogate doświadczenie w obsłudze prawnej jednostek samorządowych. Od 2009 r. pracuję na stanowisku radcy prawnego w Gminie Górzno, a od 2010 w Miastkowie Kościelnym. Obsługiwałem również Powiatowy Urząd Pracy w Garwolinie. Jestem intensywnie zaangażowany w działalność wykładowczą i szkoleniową. Od 2009 r. jestem wykładowcą w Krajowej Szkole Administracji Publicznej i prowadzę szkolenia dla urzędników, a także dla aplikantów do zawodów prawniczych. Jestem autorem licznych książek i poradników o tematyce prawnej. Moje publikacje książkowe to, między innymi: „Testy Ministerstwa Sprawiedliwości na egzamin kończący aplikacje prawnicze”, „Prawo spadkowe z komentarzem”, „Urlopy pracownicze – komentarz”, „Prawo zamówień publicznych z komentarzem”, „Aplikacja sądowo-prokuratorska”, „Krótki komentarz do kodeksu spółek handlowych”, "Spółka cywilna - instrukcja obsługi", „Komentarz do postępowań odrębnych w k.p.c.” i „Poradnik dla radców prawnych rozpoczynających działalność”, Jestem również autorem kilkuset artykułów publikowanych na łamach „Gazety Prawnej”, „Poradnika Gazety Prawnej”, „Monitora Prawa Pracy”, „Prawa spółek” i innych periodyków Grupy Infor PL S.A. Ze szczegółami działalności publicystycznej mogą Państwo zapoznać się w dziale publikacje

 

Prowadziłem i prowadzę obecnie kilkaset postępowań sądowych z wszelkich dziedzin prawa. 

 

Zapraszam do współpracy 

Adam Malinowski